تبلیغات

کامپوزیت چوب پلاست چیست و از چه ترکیباتی تهیه می‌شود؟

۰
کامپوزیت‌های چوب پلاست، ترکیبی ۵۰:۵۰ از پلیمرهای ترموپلاستیک (گرمانرم) (مواد پلی‌اتیلن و مواد پلی‌پروپیلن) و خرده چوب است که عموماً در بالای دمای ذوب پلیمرها مخلوط شده و سپس برای مصارف مختلف بر رویشان فرآیندهای مختلفی صورت می‌گیرد. با توجه به نوع فرآیند انتخابی، WPC‌ها می‌توانند به شکل‌های متقاوتی در بیایند که همین باعث گستردگی استفاده آن‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله چارچوب در و پنجره، پنل داخلی خودروها، نرده‌ها، حصارها، محوطه‌سازی‌های چوبی، پوشش نما، نیمکت‌های پارک، قالب‌ریزی و صنعت مبلمان شده است.

کامپوزیت‌هایی که امروزه به آن‌ها چوب پلاستیک یا چوب پلاست می‌گویند، از ترکیب مواد اولیه پلاستیک (مواد پلی‌اتیلن و مواد پلی‌پروپیلن)، الیاف چوب طبیعی، ترمو پلاستیک و آرد ساخته می‌شود. این محصول، محصول بسیار جدیدی است که هنگام تولید آن، تمام مواد نام‌برده را دورن پروفیل به کار می‌برند. البته باید دقت داشته باشید که هر یک از این مواد از مواد دیگری ساخته شده‌اند که کیفیت آن‌ها باید بسیار مطلوب باشد، بنابراین در زمان خرید باید به کیفیت محصول بسیار دقت داشته باشید.

در بخش چوبی برای تولید پروفیل از مواد اولیه‌ای مانند پوسته بادام زمینی، الیاف تفاله، کاه و بامبو استفاده می‌شود؛ همچنین در بخش پلاستیکی این محصول از پی‌وی‌سی، پلی‌اتیلن (پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن سنگین) و پلی‌پروپیلن (همو پلیمر و کوپلیمر) استفاده می‌‌شود. این مواد بعد از این که در دستگاه با یکدیگر ترکیب می‌شوند، خمیر قوام گرفته‌ای را تحویل می‌دهند که به آن‌ها کامپوزیت می‌گویند. بعد از آن خمیر شکل گرفته را درون قالب‌های متنوعی ریخته و پس از تغییراتی که در آن می‌دهند چوب پلاستیک یا چوب پلاست  تولید می‌شود.
مواد پلی‌اتیلن و مواد پلی‌پروپیلن در گریدهای مختلف مهم‌ترین بخش تولید چوب پلاست هستند.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: چوب پلاست، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، ترموپلاستیک، پلیمر، همو پلیمر، کوپلیمر، کامپوزیت

مواد پر مصرف در تولید انواع ظروف پلاستیکی آزمایشگاهی

۰
انجام آزمایشات مختلف نیازمند لوازم آزمایشگاهی از جنس‌های مختلف هستیم. لوازم آزمایشگاهی ممکن است از جنس شیشه، فلز و پلاستیک باشند. از این رو هر کدام از لوازم آزمایشگاهی به نوبه خود حائز اهمیت هستند. به‌طور کلی ظروف آزمایشگاهی شیشه‌ای و پلاستیکی جز پر مصرف‌ترین لوازم آزمایشگاه‌ هستند.
 

جنس انواع ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی آزمایشگاهی از سه نوع ماده شیمیایی بنام پلی‌اولفین، پلی‌کربنات و فلورکربن ساخته می‌شوند. در ادامه این مطلب به انواع لوازم آزمایشگاهی پلاستیکی و به‌صورت مجزا خواهیم پرداخت.
 

پلی‌اولفین

پلی‌اولفین)Polyolefin( برای ساخت ظروف پلاستیکی آزمایشگاهی معمولاً از پلی‌اتیلن )پلی‌اتیلن 020( و پلی‌پروپیلن که نوعی رزین خنثی می‌باشند، استفاده می‌شود. این گروه از مواد شیمیایی به‌کار رفته در لوازم آزمایشگاهی پلاستیکی )پلی‌اتیلن 209( جز پلی‌اولفین‌ها هستند. برای ساختن ارلن، قیف، پیپت، بشر، تانک، بورت، لوله‌ها، روپوش نیدل، قطره‌چکان، میکسر، جار، بطری و … از این گروه مواد اولیه پلاستیک استفاده می‌شود. پلی‌اتیلن کمی ارزان‌تر از پلی‌پروپیلن است. پلی‌اتیلن 52518 در برابر اسید سولفوریک غلیظ ناپایدار است. پلی‌پروپیلن Z30S در برابر حرارت بالا مقاوم است و لذا لوازم آزمایشگاهی که از پلی‌پروپیلن )PPZ30S( ساخته می‌شوند قابل استریل شدن هستند. همچنین هیدروکربن‌های آلیفاتیک، آروماتیک و کلردار در دمای اتاق موجب متورم شدن پلی‌اولفین‌ها می‌شوند.
 

پلی‌کربنات

پلی‌کربنات )Polycarbonate(، نسبت به پلی‌اولفین‌ها مقاومت چندانی در برابر مواد شیمیایی ندارند ولی در برابر حرارت خیلی قوی‌تر از پلی‌پروپیلن هستند و رنج حرارتی از دمای ۱۰۰- تا ۱۶۰+ را تحمل می‌کنند. پلی‌کربنات‌ها در برابر ضربه بسیار مقاومند و همچنین شفاف هستند. مزور‌ها و لوله‌های سانتریفیوژ را از این مواد شیمیایی می‌سازند ولی نباید برای نگهداری اسید‌ و بازهای قوی استفاده شوند. زیرا به مرور زمان در آن‌ها حل می‌شوند.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لوازم آزمایشگاهی، مواد اولیه پلاستیک، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی کربنات، پلی اولفین، فلورکربن

کاشت ریش چیست و چگونه انجام می‌شود؟

۰
در کاشت ریش، مو از قسمت دیگری از بدن، که معمولاً نواحی پوست پشت سر یا زیر چانه است برداشت می‌شود و به صورت پیوند می‌شود. به‌طور متوسط پیوند یک‌به‌یک 4000 تا 7000 تار مو ممکن است. برخی از متخصصان در بعضی موارد از دو مو در هر پیوند کاشت ریش استفاده می‌کنند تا ظاهری طبیعی‌تر به ریش بدهند.


مزایای کاشت ریش چیست؟

1- کنترل بر زیبایی
با مشورت پزشک و در صورت امکان می‌توان هر مدل و سبکی که مورد علاقه مراجع است را به ریش داد، در همین راستا اگر مدل خاصی مدنظر است می‌توان نظر پزشک را در رابطه با  آن جویا شد.

2- ایجاد جذابیت
نتایج مطالعاتی که در سال‌های اخیر انجام گرفته گویای این مطلب است که خانم‌ها غالباً جذب مردانی می‌شوند که موی صورت پرپشت و مرتبی داشته باشند. مطالعه ای در سال 2013 نشان می‌دهد که مردانی که ریش کامل دارند جذاب‌ترین شریک جنسی و همچنین پدران بالقوه‌ای هستند.
اما نیت این نیست که دل زنان را به دست بیاوریم بلکه می‌خواهیم احترام مردان دیگر را نیز جلب کنیم. این مطالعات همچنین بیان‌گر این هستند که مردان نیز مردان ریش‌دار را مردانه می‌دانند و تا حدود زیادی تأثیرگذاری بیشتری نیز دارند.

3- حداقل درد
برش‌هایی که روی صورت برای کاشت ریش ایجاد می‌شود بسیار ریز هستند و دردی دراین مرحله احساس نمی‌شود. قابل ذکر است که می‌توان از بی‌حسی موضعی نیز برای انجام این عمل استفاده کرد. تنها ممکن است هنگام تزریق آمپول بی‌حسی به صورت درد خیلی کمی احساس شود.

4- بهبود سریع
کاشت ریش در کلینیک بین 4 تا 5 ساعت زمان می‌برد و پس از چند روز تورم و قرمزی ناشی از عمل نیز برطرف خواهد شد. در برخی موارد امکان دارد عمل در دو جلسه انجام گیرد.

5- ریش را مانند قبل از عمل کاشت اصلاح کنید و حالت دهید
فولیکول‌های موی جدید، دائمی کاشت می‌شوند، بنابراین ریش مانند افراد عادی رشد کرده و قابل اصلاح و حالت‌دهی است.

6- کاشت ریش تنها روش درمانی دائم و موثر


معایب کاشت ریش


1- پیوند مو از جای دیگر
در اکثر موارد از موهای پشت سر برای کاشت ریش استفاده می‌شود، بنابراین موها کمی نازک‌تر از ریش هستند. اما کاملاً قسمت‌های خالی را پوشش می‌دهد.

2- ریزش موهای کاشت شده بعد از 2 تا 3 هفته
ریزش موهای کاشته شده پس از 2 تا 3 هفته یک عارضه طبیعی و موقت است و پس از مدتی که توسط پزشک به اعلام می‌شود، رشد موها مجدد شروع شده و روند طبیعی را طی خواهند کرد.

3- کاهش ذخایر بانک مو
فولیکول‌های مناسب برای کاشت در صورت و سر، فولیکول‌های موجود در پشت سر هستند. اگر از این فولیکول‌ها برای کاشت ریش استفاده کنیم، شاید در آینده فولیکول‌ کافی برای کاشت موی سر نداشته باشیم.

4- کاشت ریش هزینه بالایی دارد
به‌طور معمول هزینه‌های کاشت مو، کاشت ریش و کاشت ابرو که توسط متخصص انجام می‌شود بالا است. ولی اگر زیبایی و سلامتی برای شما در اولویت است بهتر این است که تحقیق کرده و عمل کاشت را به یک پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه بسپارید.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: کاشت مو، کاشت ریش، پیوند مو، ریزش مو

تناسب اندام به چه معنی است؟

۰
افراد برای زیبایی ظاهری خود، از روش‌های مختلفی نظیر ورزش کردن و رژیم غذایی درست و اصولی استفاده می‌کنند تا به تناسب اندام برسند. اما باید آگاه باشید که معیار‌هایی متفاوت برای آگاهی از میزان تناسب اندام از جمله انعطاف‌پذیری، قدرت عضلانی، استقامت عضلانی، ساختار بدن و استقامت قلبی و تنفسی وجود دارد.

تناسب اندام
انعطاف‌پذیری بدن رابطه‌ مستقیمی با تناسب اندام دارد. انعطاف‌پذیری می‌تواند زندگی روزمره را راحت‌تر می‌کند. به‌طور کلی داشتن بدنی منعطف، مزیت‌های زیادی را به همراه دارد و مهم‌ترین آن‌ها کاهش احتمال کشیدگی و درد عضلات است.
برای داشتن بدنی منطعف، در برنامه تمرینی بیش از هر چیز تمرینات کششی را در اولویت قرار دهید تا به مرور انعطاف بدنتان بیشتر شود. پوشیدن لباس‌های بسیار تنگ و یا بسیار گشاد در انجام تمرینات کششی مشکلاتی به وجود می‌آورد، از این رو استفاده از لباس‌های استاندارد، انجام تمرینات را راحت‌تر می‌کند.

قدرت عضلانی بدن فاکتوری مهم برای رسیدن به تناسب اندام
هر چه قدرت عضلانی بدن را افزایش دهید، توان شما برای انجام کار‌های مختلف افزایش پیدا می‌کند. افزایش قدرت عضلانی رابطه‌ای مستقیم با افزایش اعتماد به نفس و روحیه‌ی فردی دارد.

تناسب اندام با بدن‌سازی
مهم‌ترین ورزشی که می‌‌توان از آن برای افزایش قدرت عضلانی استفاده کرد، پروش اندام و بدن‌سازی است. در این رشته می‌توانید به‌صورت متمرکز ورزش‌های ناحیه‌های مختلف بدن را انجام دهید و علاوه بر زیبایی و تناسب اندام، قدرت خود را نیز تقویت کنید.

خستگی کمتر با افزایش استقامت عضلانی
استقامت کم بدن، علاوه بر خستگی مفرط، مشکلات تنفسی و قلبی از دیگر مضراتی است که برای بدن به همراه دارد. عدم تناسب اندام مهم‌ترین عامل کاهش استقامت بدن است. ورزش‌های هوازی بهترین راه حل برای افزایش استقامت عضلانی بدن است. ورزش‌هایی مانند پیاده روی تند، دوچرخه سواری و… می‌توانند کمک‌کننده باشند.
تناسب اندام به چه معنی است؟
بخش زیادی از بدن را چربی، استخوان، عضلات و آب تشکیل داده‌اند. هر چه میزان چربی بدن کاهش یافته و عضلات بیشتر و قوی‌تر شوند، ظاهر زیباتری خواهید داشت.

تناسب اندام و افزایش استقامت قلبی و تنفسی
افراد دارای تناسب اندام، ضربان قلب منظم‌تر و تنفس راحت‌تری دارند. برای سلامت جسمانی خود در دوران میانسالی و پیری تلاش کنید تا در آن زمان حسرتی نداشته باشید.

ورزش‌های مناسب و بدنی زیبا
مهم‌ترین عوامل در سلامت جسمی و تناسب اندام، رژیم غذایی درست و منطقی، ورزش کردن و ترک کردن عادات مضر است.

پیاده‌روی، راهی ساده برای تناسب اندام
پیاده‌روی از جمله ورزش‌های ساده‌ای است که به راحتی می‌توان زمانی از طول روز را به آن اختصاص داد. با نیم ساعت پیاده‌روی و داشتن رژیم غذایی درست می‌توانید در زمان مناسبی به وزن ایده آل خود برسید. ۳۰ دقیقه پیاده‌روی پیوسته در طول روز، زمان ایده آل و مناسبی برای رسیدن به تناسب اندام است.

یوگا، راهی مناسب برای تقویت وضعیت جسمانی
یوگا از حرکات ساده و در عین حال مشکل تشکیل شده است؛ از این رو ورزش مناسبی برای مبتدی‌ها است. به‌طور کلی یوگا علاوه بر تناسب اندام فواید دیگری نیز دارد که عبارتنداز:
- افزایش انعطاف‌پذیری بدن
- افزایش قدرت جسمانی
- افزایش تمرکز
- کاهش استرس و افزایش آرامش
- درمان بسیاری از بیماری‌ها و ...

شنا کردن، همزمان تفریح و ورزش
شنا از محبوب‌ترین ورزش‌ها در بین ایرانی‌ها است که تأثیر زیادی در سلامتی جسمانی دارد؛ این ورزش به نوعی تمام اندام‌های بدن را درگیر می‌کند و از این رو یکی از بهترین و ساده‌ترین ورزش‌ها برای تناسب اندام است. این ورزش بدون آن که به استخوان‌های سخت بدن فشاری وارد کند، سبب افزایش آمادگی جسمانی و تناسب اندام افراد می‌شود.

حرف آخر
تناسب اندام علاوه بر زیبایی ظاهری سبب سلامت جسم و روح نیز می‌شود. ورزش کردن مهم‌ترین نقش را در تناسب اندام دارد و توصیه می‌شود روزانه زمانی هر چند کوتاه را به انجام تمرینات ورزشی اختصاص دهید. انجام تمرینات ورزشی ساده که پس از مدتی فرد از انجام آن خسته نشود، بهترین ورزش برای تناسب اندام است.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تناسب اندام، ورزش، رژیم غذایی، کاهش وزن، لاغری

خواص شگفت‌انگیز روغن آرگان برای پوست صورت و بدن

۰
روغن آرگان از نادرترین روغن‌ها در دنیاست که دو نوع اسید چرب اسید اولئیک و اسید لینولئیک را دارا می‌باشد. لینوانیک اسید، التهاب و آکنه را کاهش داده و سطح رطوبت پوست را بالا می‌برد. اسید اولئیک هم باعث افزایش نفوذپذیری پوست می‌شود و به دیگر مواد تشکیل‌دهنده اجازه نفوذ راحت‌تری را می‌دهد. نکته قابل توجه در رابطه با روغن آرگان این است که باعث مسدود شدن منافذ صورت نمی‌شود و علاوه بر آن سرشار از ویتامین A و E نیز هست.


درخشان و شاداب کردن پوست

روغن آرگان مملو از آنتی‌اکسیدان و اسیدهای چرب ضروری است و به همین دلیل برای ترمیم و پاک‌سازی پوست عالی می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که وجود آن‌ها در بدن بسیار مؤثر بوده و از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کنند.
اگر می‌خواهید پوستی شاداب و درخشان داشته باشید، شب‌ها قبل از خواب، مقدار کمی روغن آرگان روی پوست خود بزنید و به آرامی آن را ماساژ دهید.


به تأخیر انداختن پیری زودرس

با افزایش آلودگی‌ها سلامتی انسان بیشتر در معرض خطر قرار گرفته است. به دلیل این آسیب‌های وارده به پوست، رادیکال‌های آزاد روی پوست جمع شده و سطح مرطوب آن را از بین می‌برند و در نتیجه پوست دچار خشکی بیش از حد خواهد شد.
از پیامدهای خشکی، پیری زودرس پوست است پس باید تا جایی که امکان دارد پوست را مرطوب نگه داشت تا به پیری زودرس دچار نشود. روغن آرگان به خوبی این کار را انجام می‌دهد. ویتامین E موجود در آن صدمات رادیکال‌های آزاد را خنثی خواهد کرد. علاوه بر این، ساپونین موجود در روغن آرگان، رطوبت پوست را بالا برده و باعث افزایش حالت کشسانی و سفتی پوست می‌شود.


ماده‌ای مغذی برای پوست

پوست در زیبایی چهره نقش مهمی دارد و به همین دلیل رسیدگی به آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. روغن آرگان بهترین گزینه برای آب‌رسانی و رساندن مواد مغذی به پوست است. همیشه قبل از خواب و بعد از انجام مراحل روتین پوستی، مقداری روغن آرگان را روی پوست بمالید و آن را به آرامی ماساژ دهید تا پوست کاملاً تغذیه شود.


نرم‌کننده و براق‌کننده لب

برای داشتن لب‌هایی براق و زیبا، کافی است ۳ تا ۴ قطره روغن آرگان را به شکر قهوه‌ای و وانیل اضافه کنید سپس این ترکیب را به لب‌ها مالیده و آرام ماساژ دهید. با استفاده از این مخلوط اسکراب، سلول‌های مرده پوست لب از بین رفته و لب‌ها صاف و درخشان خواهند شد.


پیشگیری و درمان آکنه

ضد التهاب بودن این روغن به رفع التهابات ناشی از آکنه کمک کند. در صورتی‌که مصرف مداوم این روغن را ادامه دهید، به‌تدریج جای جوش‌ها نیز از بین خواهد رفت.


ترمیم ترک‌های پوستی

مقداری از روغن را روی پوست مالیده و به آرامی ماساژ دهید، با این روش از شر ترک‌های پوستی و جای زخم‌ها خلاص خواهید شد. روغن آرگان دارای تری‌ترپنوئید است و به کمک این ماده، جای زخم را ترمیم و از ایجاد عفونت پیشگیری می‌کند.


درخشان کردن ناخن‌ها

ناخن‌های براق و صورتی علاوه بر زیبایی، نشان‌دهنده سلامت شما نیز هستند. فقط کافیست هر روز ناخن‌ها را با روغن آرگان ماساژ دهید. این کار، باعث می‌شود ساختار ناخن‌ها تقویت و درخشان و زیبا شود.


درمان
گر طبیعی اختلالات پوستی

روغن آرگان با داشتن خاصیت ضد التهابی و ترمیم‌کنندگی و نرم‌کنندگی، درمان طبیعی خوبی برای پوست‌هایی است که به دلایل گوناگونی مثل آبله مرغان و اگزما، ملتهب هستند.


کرم طبیعی برای اصلاح صورت

روغن آرگان می‌تواند دو برابر کرم‌های اصلاح کارایی داشته باشد. فقط لازم است چند قطره از این روغن را روی پوست تمیز خود بمالید و اصلاح کنید. حتی می‌توانید به جای افتر شیو (کرم بعد از اصلاح) هم از این روغن استفاده کنید.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: روغن آرگان، درخشش ناخن ها، پاک سازی پوست، نرم کننده، درخشش پوست، خواص روغن آرگان، آرگان و پوست و مو

نشانه‌های خطرناک بیماری لثه

۰
بیماری‌های لثه از رایج‌ترین بیماری‌های دهان به شمار می‌روند که به دلیل نداشتن درد در اکثر موارد نادیده گرفته می‌شوند.
بیماری‌های لثه می‌توانند در هر سنی خود رانشان دهند، اما در بزرگسالان بیشتر به چشم می‌خورند و در بعضی موارد باعث از دست رفتن دندان در این افراد می‌شوند. بنابراین با مراجعه در زمان مناسب و تشخیص صحیح اولیه این بیماری توسط پزشک، می‌توان این بیماری را به‌راحتی درمان کرد.
عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان را می‌توان رایج‌ترین عامل ابتلا به بیماری‌های لثه دانست. مسواک نزدن منظم و عدم استفاده از نخ دندان موجب تشکیل پلاک می شود و باکتری‌های موجود در پلاک دندان علاوه بر تأثیر روی لثه‌ها و دندان‌ها، بر بافت لثه‌ها و استخوان نگهدارنده دندان‌ها نیز اثر مخربی خواهند داشت و در نهایت منجر به تحلیل لثه‌ها نیز می‌شوند.
  • بیماری لثه و حمله پلاک‌ها
تورم یا آماس لثه را می‌توان از مراحل اولیه بیماری لثه به شمار آورد. این بیماری با التهاب بافت لثه و تجمع پلاک‌ها روی دندان ایجاد می‌شود. در صورت تشخیص به‌جای دندانپزشک به احتمال زیاد درمان به‌سادگی انجام می‌گیرد. بنابراین توصیه می‌شود با مراجعه به موقع به دندانپزشک، حفظ  رژیم غذایی مناسب و استفاده منظم از مسواک و نخ دندان از ابتلای لثه به انواع آسیب‌ها جلوگیری کنید.
  • سوراخ استخوان
پریودنتیت شکل پیشرفته بیماری لثه و البته قابل درمان است، اما شاید دندانپزشکان را مجبور به استفاده از روش‌های پیچیده‌تری مانند تمیزکردن عمقی ریشه‌ها یا جرم‌گیری لثه‌ها کند.
نکته مهم درباره پریودنتیت این است که این بیماری تنها لثه را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد بلکه در برخی موارد باعث از بین رفتن بافت و استخوان در سراسر دهان نیز می‌شود. در صورت بروز این مشکل احتمالاً دندانپزشک شما را به یک متخصص پریودنتیست ارجاع خواهد داد. پریودنتیست  در این زمینه از روش‌های پیشرفته‌تری برای بازسازی استخوان و بافت از دست رفته توصیه می‌کند.


علائم بیماری های لثه

- لثه قرمز و ملتهب
- چرک بین دندان‌ها
- از دست دادن دندان‌های دائمی
- احساس مزه بد در دهان
- درد لثه
- زخم‌های دردناک
- احساس مزه فلز در دهان
- بزاق بیش از حد در دهان
- تب
- حساسیت به سرما
- نفوذ عفونت تا عمق 7 میلی‌متری

خون‌ریزی لثه
گاهی هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن دچار خون‌ریزی لثه می‌شوید؟
یکی از نشانه‌های خفیف التهاب لثه این علایم است که خوشبختانه با مسواک و نخ دندان زدن به‌طور منظم بهبود می‌یابد.

بوی بد دهان
در بسیاری از موقعیت‌ها بوی بد دهان را تجربه کرده‌اید؟
 اگر این بو دائمی باشد نشان‌دهنده بیماری لثه است. در این شرایط باکتری‌ها به زیر لثه رفته و استفاده از نخ دندان و مسواک ممکن نیست.

تغییر در فاصله دندان‌ها
در صورت ابتلا به بیماری لثه پس از مدتی دندان‌های جلو متمایل به جلو یا عقب می‌شوند.

لثه‌های ملتهب و قرمز
لثه‌های قرمز، ملتهب یا باریک نشانه‌ای دیگر از ورم لثه هستند. برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری به دندانپزشک مراجعه کنید زیرا این بیماری در شرایط جدی تر موجب عقب‌نشینی لثه از دندان و کیسه‌ای شدن لثه می‌شود.

دندان‌های حساس
حساسیت دندان‌ها می‌تواند ناشی از محکم کشیدن مسواک بر روی دندان باشد و یا با کاهش بافت لثه، ریشه‌ی دندان نمایان می‌شود.

لق شدن دندان
به‌طور معمول در بزرگسالان لق شدن دندان وجود ندارد. اما در صورتی‌که با زبان زدن دندان یا لمس با انگشت دندان تکان می‌خورد احتمال ابتلا به بیماری لثه وجود دارد.

جرم گرفتن دندان‌ها
ماده سفید یا زرد رنگ روی دندان‌ها با پیشروی سخت می‌شود که در این صورت باید توسط پزشک جرم‌گیری انجام شود.


عاداتی که موجب بیماری لثه می‌شوند


ساییدگی و فشردگی دندان‌ها

سایش دندان‌ها در خواب یا بیداری بر حسب عادت موجب ابتلا به بیماری لثه می‌شود، زیرا فشار زیادی به بافت‌های دندان وارد می‌شود.

سیگار کشیدن
بر اساس تحقیقات صورت گرفته، جرم دندان در افراد سیگاری بیشتر به چشم می‌خورد. علاوه بر این مصرف تنباکو به دندان‌ها و لثه آسیب زده  و با ورود عفونت باعث بیماری لثه می‌شود.

استرس
یکی از دلایل افزایش احتمال ابتلا به بیماری لثه، استرس مزمن است. چرا که مبارزه با عفونت‌ها را برای بدن سخت‌تر می‌کند.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: بهداشت دهان و دندان، بیماری لثه، جرم گیری دندان، دندانپزشک خوب، فاصله دندان ها، نخ دندان، پریودنتیست

مدت‌زمان ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

۱
کاشت ابرو، نوع نسبتاً جدیدی از جراحی‌ترمیم مو است اما با همین پیشینه کم به گزینه محبوبی برای کسانی تبدیل شده که احساس می‌کنند ابروهایشان پر نیستند یا آن‌طور که دوست دارند شکل نمی‌گیرند.
همان‌طور که کاشت ریش در سال‌های اخیر محبوب‌تر و در دسترس تر شده است، تقاضا برای کاشت ابرو هم رو به افزایش است، به‌خصوص با توجه به مد زیبایی جدید که ابروهای پر را تبلیغ می‌کند.
علل مختلفی برای فکر کردن به کاشت ابرو وجود دارد. شاید ابروهایتان با گذشت زمان یا به دلیل برداشتن زیاد، کم‌پشت شده باشد. یا مشکلی در سلامتی یا نوعی بیماری دارید که در اثر آن دچار ریزش مو یا کم‌پشت شدن آن شده‌اید. یا شاید حجم یا شکل ابروهای طبیعی‌تان، زیبایی ظاهری مورد نظرتان را ندارد. دلیل فکر کردن به کاشت ابرو هر چه باشد، یکی از اولین مسائلی که باید در نظر بگیرید، مدت‌زمان ماندگاری نتایج است. ما راهنمای کوتاهی برای شما تهیه کرده‌ایم که در آن به روند جراحی کاشت ابرو و نتایج کوتاه‌مدت و بلندمدت آن می‌پردازیم.
جراحی کاشت ابرو
کاشت ابرو هم با همان اصول و روش‌های جراحی کاشت مو انجام می‌شود، مثلاً برداشتن فولیکول‌های موجود مو از ناحیه اهداکننده و کاشت این گرافت‌ها در ناحیه جدید.
کاشت ابرو هم مانند جراحی کاشت مو، فرایند بسیار دقیق و ظریفی است چون جراح با فولیکول‌های مو و گرافت‌های جداگانه بسیار کوچک سروکار دارد. او باید برای رشد موهای جدید، موهای جدید را نزدیک به هم و در جهت صحیح قرار دهد.
مدت‌زمان جراحی متفاوت است و به اندازه و ظاهر ابروهای موجود و ظاهر و شکلی که جراح می‌خواهد به آن دست یابد، بستگی دارد. اما معمولاً جراحی یک‌روزه است حتی اگر کاشت کامل ابرو باشد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
نتایج کوتاه‌مدت
پس از جراحی، موهای تازه کاشته شده، ابروها را پرتر و برجسته‌تر نشان می‌دهند. اما این موهای تازه به‌تدریج در دوره کوتاهی می‌ریزند و این اتفاق کاملاً طبیعی است. موهای کاشته شده درنهایت با موهای تازه رشدیافته از فولیکول‌های کاشته شده جدید و طبیعی جایگزین می‌شوند.
باید در این دوره، دستورالعمل‌های پس از جراحی را ازجمله خشک نگه داشتن ناحیه کاشت و نگهداری و مراقبت دقیق، به‌خوبی رعایت کرد. جراح یا کلینیک شما همه اطلاعات لازم برای مراقبت از ابروهای جدید را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بهترین نتیجه ممکن را تضمین کند.
نتایج بلندمدت
پس از این‌که موهای کاشته شده یک هفته پس از جراحی ریخت، رشد موهای جدید شروع می‌شود و نتایج آن دائمی است.
می‌توانید نتایج بلندمدت را چند ماه پس از کاشت مشاهده کنید اما یک سال طول می‌کشد تا تأثیر نهایی کاملاً تثبیت شود.
به مدد پیشرفت‌های پزشکی و تکنولوژی مدرنی که در کلینیک‌های تخصصی کاشت مو به کار برده می‌شود، کاشت ابرو روشی ساده و راحت است که زمان بهبودی کوتاهی دارد و نتایج آن دائمی است.
این خبر خوبی است برای افرادی که دوست دارند ابروهایشان پرتر و مدل‌دار باشد. با وجود این‌که باید عادات نگهداری جدیدی مثل اصلاح یا شکل دادن منظم ابروها را به روتین زندگی خود اضافه کنید اما این جراحی ساده و در دسترس، راه‌حلی برای ترمیم ابروهای کم‌پشت، نازک یا تنک است و نتایج زیبای همیشگی دارد.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، ۶ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: کاشت مو، کاشت ابرو، ترمیم مو، ریزش مو، جراحی کاشت ابرو، کاشت ابرو با موهای طبیعی، کاشت موی طبیعی

5 عامل که در عدم موفقیت کاشت مو تأثیر دارد

۰

ما می‌دانیم که کاشت مو، سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و بسیاری از افرادی که درباره آن تحقیق می‌کنند نگران خطر عدم موفقیت کاشت مو هستند. اگر به دنبال بهترین جراحی کاشت مو یا کلینیک هستید باید این راهنما را بخوانید و علت عدم موفقیت کاشت مو را متوجه شوید. این راهنما شما را مطمئن می‌کند که دنبال چه چیزی باشید.

اگر هم‌اکنون وقت کاشت مو، کاشت ابرو یا مشاوره گرفته‌اید، این راهنما درک بهتری از این‌که کاندیدای منتسبی هستید و این‌که چرا باید یک کلینیک دارای مجوز و خوش‌سابقه را انتخاب کنید به شما می‌دهد! در ادامه دلایل واقعی عدم موفقیت کاشت مو را شرح خواهیم داد:


جراحان بی‌تجربه

جراحان باتجربه به‌خوبی آموزش دیده‌اند و متخصصان بسیار بامهارتی هستند. یعنی نتایج باکیفیتی ارائه می‌دهند چون می‌توانند تضمین کنند که جراحی برای همه بیماران موفقیت‌آمیز خواهد بود. انتخاب جراح خوش‌سابقه که در زمینه کاشت مو تجربه داشته باشد اهمیت دارد. جراحان و تکنیسین‌های باتجربه می‌توانند کاشت مو را به‌صورت طبیعی انجام دهند چون موها را با زاویه صحیح می‌کارند و حجم مو را متناسب با موهای موجود تنظیم می‌کنند. جراحان آماتور یا پزشکان بدون صلاحیت احتمالاً بیش از حد مو را برداشت می‌کنند. برداشت بیش از حد مو موجب می‌شود ناحیه اهداکننده خالی شود و موهای سالم گر به نظر برسند. تشخیص این‌که چه مقدار مو از ناحیه اهداکننده برداشته شود، تخصصی است که پزشک باتجربه در اختیار دارد تا موفقیت کاشت موی FUE را تضمین کند و همه بیماران از نتیجه راضی باشند.

از همه مهم‌تر این‌که اگر اتفاق ناخوشایندی در جراحی بیفتد، احتمالاً یک جراح باتجربه می‌تواند شرایط را به روال عادی برگرداند تا بیمار با نتیجه مطلوب خود از کلینیک خارج شود. جراحان آماتور یا کسانی که با این جراحی آشنا نیستند، یکی از علل اصلی ناموفق بودن کاشت مو هستند. پزشکان بدون صلاحیت معمولاً کاشت مو را در کلینیک‌های ارزان و بدسابقه انجام می‌دهند و دانش این جراحی و درک عمیقی از نحوه شناسایی فولیکول‌های سالم ندارند.


نامناسب بودن

کاشت مو می‌تواند زندگی بیمار را تغییر دهد. کلینیک‌های حرفه‌ای و خوش‌سابقه با پزشکان باتجربه همیشه می‌توانند مناسب بودن شرایط بیمار برای این جراحی را تشخیص دهند. برخی انواع مو برای ماشت مو مناسب‌تر هستند، بدان معنا که حتی کاشت موی FUE می‌تواند روی بیمار نامناسب، ناموفق باشد.


چگونه کاشت موی ناموفق می‌شود؟

در روش FUE، فولیکول‌ها از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شوند و برای پوشش دادن طاسی سر در ناحیه دریافت‌کننده قرار داده می‌شوند. اگر موهای ناحیه اهداکننده بسیار کم‌پشت باشند، کاشت موی FUE ممکن است ناموفق باشد یا ظاهری غیرطبیعی و گر داشته باشد چون موی کافی برای پوشش آن ناحیه وجود ندارد.

موی کم‌پشت اما متراکم (فر) ممکن است برای کاشت نامناسب باشد چون فضای کافی برای قرار دادن فولیکول‌های وجود ندارد. در این صورت، بیمار کاندیدای مناسبی برای تزریق PRP است تا نواحی کم‌پشت دوباره بازسازی شوند.


ریزش موی نامناسب

در نظر گرفتن علت ریزش مو یا طاسی هم مهم است. کاشت مو برای کسانی که عارضه‌های پوست سر دارند، نامناسب و ناموفق است. این، شامل عارضه‌های موجود مثل آلوپسی است چون این عارضه به حمله خود به موهای کاشته شده ادامه می‌دهد و موجب ریزش آن‌ها می‌شود. آلوپسی و ریزش موهای منتشر دیگر ممکن است در اثر عارضه‌های پزشکی و داروهای قوی ایجاد شود و در نتیجه بیمار کاندیدای نامناسبی برای کاشت مو باشد.


سوءتفاهم

بسیاری از بیماران احساس می‌کنند که کاشت موهایشان ناموفق بوده است چون فرایند کاشت را نفهمیده‌اند یا خطرات و نتایج بالقوه به اطلاعشان نرسیده است. وقتی متخصصان باتجربه فرایند کاشت را کاملاً توضیح نمی‌دهند، بیماران نمی‌توانند دستورالعمل‌های پس از جراحی را رعایت کنند یا نتایج به‌دست‌آمده را بفهمند.

همه جراحی‌ها همیشه بعد از یک جلسه مشاوره عمیق صورت می‌گیرد. تیم جراحی از این فرصت استفاده می‌کند تا درباره شکل جدید خط رویش، خطرات بالقوه و نتایج صحبت کند. بهترین راه این است که بیمار و پزشک باهم تصمیم‌گیری کنند تا از نارضایتی و ناموفق بودن کاشت پیشگیری شود.


اشتباهات در مراقبت‌های پس از جراحی

روند مراقبت‌های پس از جراحی به اندازه خود جراحی اهمیت دارد چون کاشت موفق مو به رشد مجدد بستگی دارد که روند طولانی‌تری نسبت به چیزی است که برخی انتظار دارند. بیماری که روند مراقبت‌های پس از جراحی را نادیده می‌گیرد یا متوجهان نمی‌شود، یکی از دلایل ناموفق بودن کاشت مو است.
پرهیز از خوردن برخی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها در طول روند بهبودی فوری اهمیت دارد. این پرهیزها عبارتند از: الکل، کافئین و مواد غذایی بسیار چرب و پرنمک. روند مراقبت از مو و مدل دادن به آن بسته به نوع کاشت تغییر خواهد کرد.
بیمارانی که دستورالعمل‌های پس از جراحی را رعایت نمی‌کنند مستعد عفونت و به جا ماندن اثر زخم هستند.

 

کلینیک‌های غیر قابل اعتماد و بدون مجوز کاشت مو

 کلینیک‌های غیرحرفه‌ای و بدسابقه‌ای وجود دارند که بدون در نظر گرفتن سلامت عمومی و اینکه بیمار کاندیدای مناسبی هست یا نه به همه خدمات کاشت ارائه می‌دهند. این، بدان معناست که آن‌ها جراحی‌های زیادی با سود بالا انجام نی دهند ولی لزوماً نتایجی را که بیمار به دنبال آن است ارائه نمی‌دهند. در واقع، این یکی از مهم‌ترین دلایل ناموفق بودن کاشت مو است.

کلینیک‌های غیر قابل اعتماد به ‌احتمال زیاد پزشکان بی‌تجربه‌ای دارند چون استخدام آن‌ها ارزان‌تر است و درآمد آن‌ها را افزایش می‌دهند. بسیاری از کلینیک‌ها ادعا می‌کنند که تعداد گرافت‌های بیشتری نیاز دارند که واقعاً لازم نیست. این، بدان معناست که می‌توانند پول بیشتری از بیمارانشان بگیرند.

+ نوشته شده توسط Rosha در ، ۱۰ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: FUE، PRP، ریزش مو، پیوند مو، کاشت ابرو، کاشت مو، کاشت موی طبیعی، کلینیک پیوند مو

سفید کردن دندان‌ها برای دندان‌های حساس – چه گزینه‌هایی دارید؟

۰

اگر دندان‌های حساسی دارید، سفید کردن دندان‌ها را نباید لزوماً فراموش کنید. هنوز هم گزینه‌های مختلف بسیاری وجود دارد که درخشان‌ترین لبخند ممکن را برایتان تضمین می‌کند.


چه چیزی موجب می‌شود که دندان‌ها درخشان بودنشان را از دست بدهند؟

اگر دندان‌هایتان به سفیدی قبل نیست، دلایل زیادی برای آن وجود دارد. مینا دندان‌ها را سفید نشان می‌دهد و اگر با مواد غذایی مثل قهوه لک شود، دندان‌ها دیگر سفید درخشان نیستند. اگر مینا ساییده شود، دنتین زیر آن مشخص می‌شود که به‌طور طبیعی زردرنگ است.


گزینه‌های سفید کردن دندان برای دندان‌های حساس چیست؟

  1. چکاپ‌های منظم و جرم‌گیری – به‌طور منظم به دندان‌پزشک و بهداشتیارتان را مراجعه کنید تا جرم‌گیری عمیق انجام دهند تا تفاوت در رنگ دندان‌هایتان را با یک برنامه منظم مراقبت از دهان و دندان احساس کنید.
  2. خمیردندان سفیدکننده – امروزه خمیردندان‌های متنوعی در بازار موجود دارد که حاوی مواد سفیدکننده هستند. این نوع خمیردندان‌ها مزایای مختلفی دارند، از جمله از بین بردن لکه‌های موجود و محافظت در برابر لکه‌های سطحی در آینده. برندهای مختلف، ویژگی‌های سفیدکننده دندان‌ها را با خمیردندان مخصوص دندان‌های حساس ترکیب کرده‌اند تا مجبور نباشید فقط یک ویژگی را انتخاب کنید.
  3. کیت‌های خانگی – سفید کردن دندان‌ها بسیار طرفدار دارند و در نتیجه امروزه گزینه‌های بسیاری برای سفید کردن دندان‌ها در خانه وجود دارد. اما باید هنگام استفاده از این کیت‌ها مراقب باشید چون برخی از آن‌ها در بلندمدت به دندان‌ها آسیب می‌رسانند. اگر دندان‌های حساسی دارید، آب‌زدایی که در نتیجه مواد شیمیایی قوی موجود در ژل خانگی سفیدکننده دندان است، حساسیت را بدتر می‌کند. پس اگر می‌خواهید دندان‌هایتان را در خانه سفید کنید، کیت خود را به‌دقت انتخاب کنید و کیتی را انتخاب کنید که برای دندان‌های حساس طراحی شده است.
  4. سفید کردن دندان یا بلیچینگ توسط دندان‌پزشک – اگر با حساسیت دندان‌هایتان مشکل دارید، سفید کردن دندان‌ها از طریق دندان‌پزشکی زیبایی معمولاً بهترین انتخاب است. دندان‌پزشکتان می‌تواند هنگام فرایند با شما صحبت کند و حالت دندان‌هایتان را قبل و حین سفید کردن دندان‌ها تحت نظر بگیرد. سفید کردن دندان‌ها نزد دندان‌پزشک دوام بیشتری هم دارد. ممکن است تا 3 سال نتایج آن باقی نماند و نتایج بهتری نسبت به کیت‌های خانگی داشته باشد و عامل‌های سفیدکننده آن کمتر قوی باشند.
+ نوشته شده توسط Rosha در ، ۷ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: جرم گیری، بلیچینگ، سفید کردن، خمیردندان سفیدکننده، دندان های حساس
نوشته‌های اخیر